Mindenki átugrotta, csak honfitársa állt meg segíteni az elesett magyar sportolón

Az Európa-bajnokság fináléjával nem foglalkozba próbálta felsegíteni iszonyatosan nagyot esett honfitársát Pavuk Tíra, a fair play-díjas jelenetet videóra vették.

A grossetói U20-as atlétikai Európa-bajnoksák 3000 méteres szombati akadályfutásában két magyar is érdekelt volt – írta a Nemzeti Sport.

A versenyen Tóth Lili Anna vezetett, de egy ugrás után hatalmasat esett. A mezőny alig tudta kikerülni, úgy ugráltak át rajta a sportolók.

Egyszer csak megérkezett mellé honfitársa, Pavuk Tíra, aki egyből megállt, nem foglalkozott a versennyel, elkezdte felsegíteni honfitársát.

?Absolutely incredible scenes. Unbelievable sportsmanship? Hungary's Tira Pavuk checks on fallen teammate in 3,000m steeplechase final

European Athletics (@europeanathletics) által megosztott bejegyzés,

Mint kiderült, Tóth Lili Annának súlyosabb volt a sérülése, minthogy folytatni tudta volna a versenyt, így Pavuk Tíra hosszú másodpercek után ismét futni kezdett.

Tírát a közönség minden körben óriási vastappsal jutalmazta az emberségéért. A sportoló végül a tizenkettedik helyen végzett.