A világcsúcsot futó magyar 4×400 méteres váltó tagjai: Csontos, Biacsi Ilona, Keresztesi, Biacsi Bernadett. Fotó: Magyar Atlétikai Szövetség

Világcsúccsal győzött a magyar csapat a paraatlétikai Eb-n

Március 8. és 13. között tartották Prágában a fedettpályás paraatlétikai Európa-bajnokságot, ahol komoly magyar siker született.

Oroszi Zsuzsanna szövetségi kapitányt a Délmagyar idézte: a magyar csapat teljesítménye bámulatra méltó, hiszen a háromnapos versenyen egy nap alatt több versenyszámban is indultak.

A lap cikke szerint az Eb-n a Szegedi VSE paralimpikon ikerpárja, Biacsi Ilona és Biacsi Bernadett is indult Bernadett 800 méteres síkfutásban lett első, ebben a versenyszámban egy másik magyar, Keresztesi Erika bronzérmet szerzett. Az 1500 méteres táv után Ilona nyakába került az arany, míg testvére nyakába az ezüst érem, 3000 méteren pedig Ilona végzett másodikként. A 4×400 méteres váltóban, ahol a testvérpár szintén indult, a magyar csapat 4:13.60 perces idővel, világcsúccsal győzött a csehek és a portugálok előtt.