Zahorán Ádám (fotó: futanet.hu/Facebook

Dupla magyar siker a 160 kilométeres ultrafutáson

A férfiaknál Zahorán Ádám, míg a nőknél Bontovics Tímea nyerte a németországi Taubertalban rendezett 100 mérföldes ultrafutóversenyt.
A 160,9 kilométeres viadalon Zahorán a holland Jan-Albert Lantinkkkal volt nagy versenyben a táv kétharmadáig, ám 110 kilométernél riválisa feladta a versenyt, ő pedig végül 13:53:00 órás eredménnyel győzött, több mint három órával megelőzve a mögötte másodikként célba érkezőt.

A háromszoros magyar bajnok ultrafutó hétfői tájékoztatása szerint a nőknél Bontovics Tímea 21:19:13 órás idővel nyert – írta az MTI.

Magyar siker született a 100 kilométeres betétszámban is, melyet a korábbi válogatott atléta, a fedettpályán 800-on Európa-bajnoki bronzérmes Korányi Balázs nyert meg.