Videón Kapás Boglárka zseniális hajrája, és az első győzelmi interjú

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 200 méter pillangón a Glasgow-ban zajló úszó Európa-bajnokság hétfői versenynapján.

A 25 éves magyar versenyző 2:07.13 perces idővel csapott célba, a szám másik magyarja, a két évvel ezelőtt ezüstérmes Szilágyi Liliána 2:08.69-cel a hatodik lett. Íme az úszásuk:

Az immár hatszoros Európa-bajnok Kapás nagyon kedvesen és szimpatikusan nyilatkozott a győzelem után. Ahogy a 444.hu szemlézi, arról beszélt, hogy csak fél éve készül a 200 pillangóra – eddigi öt EB-aranyát mind gyorsúszásban, ráadásul sokkal hosszabb távokon nyerte -, de nagyon jól érzi magát ebben a számban, a szívét kiúszta magából, és különben is, neki ez kicsit olyan mint egy rövid sprint a korábbi 400 és 800 méteres számok után:

Kapás a magyar úszóválogatott negyedik érmét szerezte a skót nagyvárosban, Milák Kristóf 200 méter pillangón nyert Kenderesi Tamás előtt, Késely Ajna pedig 800 méter gyorson lett második.