Rasovszky Kristóf, miután aranyat nyert 5 kilométeren Glasgow-ban (fotó: Facebook/Rasovszky Kristóf)

25 kilométeren is Európa-bajnok Rasovszky Kristóf

Újabb aranyat gyűjtött be a 21 éves Rasovszky Kristóf a nyíltvízi úszók Glasgow-ban rendezett Európa-bajnokságán. A veszprémi úszó a kontinensviadal zárónapján 25 kilométeren diadalmaskodott.

A Balaton Úszó Klub 21 éves versenyzője vasárnap vágott neki a 25 kilométernek, és fantasztikus hajrával, 4:57:53.5 órás idővel csapott célba – írta az MTI.

Kristóf augusztus 8-án már nyert egy aranyat Glasgow-ban, akkor az 5 kilométeres távot húzta be elsőnek. Másnap 10 kilométeren ezüstöt nyert, az arany pár centin múlt csak. Ezt az eredményt megóvták a magyarok, de az óvást elutasították, így maradt a második hely.