Magyar nyerte a világ legbrutálisabb futóversenyét – videó

Közel 500 kilométeres távon küzdötte át magát az 54 éves Szőnyi Ferenc a találóan csak Hell Race-re keresztelt futóverseny során, mely a Himalája hágóin vezet át. Ferencnek a tavalyi győztes idején is sikerült javítania.

A világ legkeményebb, 480 kilométeres ultrafutóversenye június 18-án vette kezdetét, és öt napon át zajlott. A Csupasport szerint a verseny többnyire 4000 feletti átlagmagasságban zajlott Manali és Leh között, de volt olyan szakasz is, mely 5333 méteren haladt át.

Az Index szerint Szőnyi Ferencnek két indiai és egy francia versenytársa volt, de mindegyik feladta a versenyt. A komáromi futó viszont idén is végignyomta a távot, ráadásul közel négy és fél órát javítva tavalyi idején, 108 óra, 52 perc és 29 másodperccel ért célba. Érkezését videóra is vették: